Igor Samobor

Član SNG Drama od leta 1981.

Nagrade

2014

Nagrada zlati lešnik za najboljšo moško vlogo 7. Mednarodni festival filmske režije (LIFFE), Leskovac: Robert Biček Razredni sovražnik (Triglav film, Domžale)


Nagrada za najboljšega igralca 19. Mednarodni filmski festival Vilna: Robert Biček Razredni sovražnik (Triglav film, Domžale)


2013

Nagrada za najboljšega igralca 15. Mednarodni filmski festival Bratislava: Robert Biček Razredni sovražnik (Triglav film, Domžale)

Borštnikova nagrada 48. Festival Borštnikovo srečanje, Maribor: John Gabriel Borkman Ibsen John Gabriel Borkman(DMb)

Igralec leta Revija Stop na 16. Festivalu slovenskega filma, Portorož: Robert Biček Razredni sovražnik (Triglav film, Domžale)

Vesna za najboljšo glavno moško vlogo 16. Festival slovenskega filma, Portorož: Robert Biček Razredni sovražnik (Triglav film, Domžale)


2012

Borštnikov prstan 47. Festival Borštnikovo srečanje, Maribor


2011

Borštnikova nagrada 46. Festival Borštnikovo srečanje, Maribor: Bartleby Melville Bartleby, pisar (Mini teater), Shylock Shakespeare Beneški trgovec, Neznanec Strindberg V Damask (DLj)


2009

Vesna za najboljšo moško glavno vlogo 12. Festival slovenskega filma, Portorož: Dušan Šterk 9:06 (A. A. C. Productions et al.)

Igralec leta Revija Stop na 12. Festivalu slovenskega filma, Portorož: Dušan Šterk 9:06 (A. A. C. Productions et al.)

Borštnikova nagrada 44. Borštnikovo srečanje, Maribor: Tantal Ajshil Oresteja (DLj)


2007

Borštnikova nagrada 42. Borštnikovo srečanje, Maribor: Tartuffe Molière Tartuffe ali Prevarant (DLj)


2005

Borštnikova nagrada 40. Borštnikovo srečanje, Maribor: Ivan Fjodorovič Karamazov Dostojevski, Korun Bratje Karamazovi (DLj)


2004

Borštnikova nagrada 39. Borštnikovo srečanje, Maribor: Bonifacij Smole Krst pri Savici, Palamede, baron de Charlus Proust, Pinter, Trevis Iskanje izgubljenega časa (DLj)


2001

Borštnikova nagrada 36. Borštnikovo srečanje, Maribor: Pony William Harrower Noži v kurah, Jim McPherson Jez (DLj)


1996

Žlahtni komedijant 5. Dnevi komedije, Celje: Bernard Nightingale Stoppard Arkadija (DLj)


1992

Nagrada Prešernovega sklada Ljubljana: Raskolnikov Dostojevski, Wajda Zločin in kazen, Princ Homburški Kleist Princ Homburški, Policaj Klostermeyer Horváth Vera ljubezen upanje, Peer Gynt Ibsen Peer Gynt (DLj), George Albee Kdo se boji Virginije Woolf (PG Kranj)

Borštnikova nagrada 27. Borštnikovo srečanje, Maribor: Peer Gynt Ibsen Peer Gynt (DLj)


1991

Nagrada Sklada Staneta Severja Škofja Loka: Raskolnikov Dostojevski, Wajda Zločin in kazen, Peer Gynt Ibsen Peer Gynt (DLj), George Albee Kdo se boji Virginije Woolf (PG Kranj)


1983

Župančičeva nagrada Mesto Ljubljana: Arkadij Srečnikov Ostrovski Gozd, Dvojnik pesnika revolucionarja, Rojenec Kocbek Tišina osmega jutra, Baldad Dimitrij Rupel Job, Trepljev Čehov Utva, Janez Umetnik/Ivan Kraigher Umetnikova trilogija (DLj)


1982

Akademijska Prešernova nagrada AGRFT: Pastor Manders Ibsen Strahovi (AGRFT)

Igra v uprizoritvah

Na sporedu

  • dec
    14
    IZVEN in KONTO
    ANGLEŠKI NADNAPISI/ENGLISH SURTITLES

2014 © Slovensko narodno gledališče Drama Ljubljana Pravila in pogoji uporabe spletnega mesta   Piškotki